İstihdam Teşvikleri Danışmanlığı | Arven Danışmanlık

İstihdam Teşvik Danışmanlığı

HAK EDİLEN İSTİHDAM TEŞVİKLERİNİN TARANMASI VE UYGULANMASINA YÖNELİK DANIŞMANLIK

Neler Yapıyoruz?

Arven Danışmanlık iş ve sosyal güvenlik danışmanlığı olarak uzmanlarımız tarafından hazırlanan firmanızın kullanabileceği bütün istihdam sosyal güvenlik prim, vergi teşviklerini hesaplayarak en çok kazandıran programlar sunuyoruz. Programlarımız aracılığı ile firmaların yararlanamadığı SGK istihdam teşviklerini aynı gün içerisinde tespit edip firmaların geçmiş döneme ait kazanımlarını rapor olarak sunuyor ve mevzuat çerçevesinde geçmiş döneme ait faydalanabilecekleri teşviklerin başvurularını yapıyor, ilgili kişilerin bildirgelerini sisteme işliyor ve tahakkuk etmesi için SGK şube onayına gönderiyoruz. Ayrıca aynı şekilde cari döneme ait SGK istihdam teşviklerini de belirliyor gerekli tüm işlemleri yaparak cari dönem ve devam eden aylarda oluşabilecek maddi kayıpları ortadan kaldırıyoruz.

Nasıl Yapıyoruz?

Talebiniz doğrultusunda firma yetkililerinin bulunduğu sırada teşvik tarama işlemi hakkında yapacağımız bilgilendirme ve sunum esnasında;

 • Tarama ve tespit işlemi esnasında vekâlet veya yazılı doküman talep edilmemektedir.
 • İşyerinizde istihdam edilen sigortalıların teşvik kapsamında olup olmadıklarını belirlenmesi için, SGK tarafından işyerinize verilen e-bildirge şifresi gizlilik protokolü imzalanarak talep edilmektedir.
 • Programlarımız vasıtasıyla teşvik kapsamındaki sigortalı sayısı, aylık sağlanacak teşvik prim tutarı, geçmiş döneme ait tahsil edilecek teşvik prim tutarı tarafınıza rapor olarak sunulacaktır.
 • Şirketler çalışma yapılan aydan başlamak üzere en az 24 ay olmak üzere kazandırılan teşvik tutarı kadar daha az prim ödemektedir.
 • Danışmanlık hizmet bedeli; işverene kazandırılan teşvik tutarı üzerinden sözleşmede belirlenen oran olarak fatura edilecektir. (Söz konusu oran kazandırılan miktara göre %10-20 arasında değişmektedir.)

Not: Tarama ve tespit sonucunda yararlanılmakta olan mevcut SGK teşviklerine ilave bir teşvik kazandırılamadığı sürece herhangi bir bedel fatura edilmemekte, sadece ilave kazandırılan teşvikin sağladığı indirim tutarı üzerinden hizmet bedeli talep edilmektedir.

Referanslarımız

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com